Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trening Batalionowej Grupy Bojowej

Wojska lądowe, 17 lipca 2017

W północno-wschodniej Polsce przeprowadzono ćwiczenia Batalionowej Grupy Bojowej NATO.

Żołnierze Batalionowej Grupy Bojowej ćwiczyli wykonanie marszu na drogach północno-wschodniej Polski / Zdjęcie: 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana

Głównym celem sobotniego ćwiczenia było sprawdzenie gotowości pododdziałów wojsk sojuszniczych do wykonania marszu w wyznaczonym terenie. Wydzielone pododdziały natowskiej Batalionowej Grupy Bojowej wykonywały przemieszczenie po trasach w północno-wschodniej Polsce. Trenowano również zapoznanie się z charakterystyką dróg i ukształtowaniem terenu. Ćwiczeniem kierował dowódca 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, gen. bryg. Jarosław Gromadziński.

Ćwiczenia zakończyły się późnym popołudniem. Wyciągnięte w ich trakcie wnioski posłużą doskonaleniu procedur współdziałania między wojskami NATO a terenowymi organami administracji publicznej i pozwolą lepiej przygotować pododdziały do działań obronnych, a także do wrześniowych manewrów Dragon-17.

Trzon Batalionowej Grupy Bojowej NATO w Polsce stanowi amerykański kontyngent w sile ponad 800 żołnierzy 2. batalionu z 2. Pułku Kawalerii US Army. Uzupełniają ich wojskowi z Rumunii i Wielkiej Brytanii. Wkrótce mają dołączyć do nich także żołnierze z Chorwacji. Grupa współdziała z 15. Giżycką Brygadą Zmechanizowaną (Pierwsze szkolenie Batalionowej Grupy Bojowej NATO, 2017-04-19; Powitanie Batalionowej Grupy Bojowej NATO, 2017-04-14).

Na podstawie informacji ppłk Szczepana Głuszczaka, DG RSZ 


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.