Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec służby HMS Torbay

Marynarka wojenna, 17 lipca 2017

Royal Navy wycofała ze służby atomowy okręt podwodny HMS Torbay, typu Trafalgar.

HMS Torbay spędził w linii 30 lat. Okręt przyjęto do służby 7 lutego 1987 / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Ceremonię wycofania z linii HMS Torbay (S90), typu Trafalgar, zorganizowano w piątek na terenie Her Majesty's Naval Base (HMNB) Devonport na południu kraju. Do udziału w uroczystości zaproszono przedstawicieli dowództwa Royal Navy oraz członków załogi, którzy pełnili służbę na okręcie w ciągu ostatnich 32 lat.

HMS Torbay jest czwartym okrętem podwodnym typu Trafalgar wycofanym z linii od 2009. Ich miejsce zajmują atomowe OP typu Astute, budowane dla Royal Navy przez BAE Systems.

Dotąd brytyjska marynarka wojenna przyjęła do służby trzy jednostki typu Astute. Ostatnia z nich, HMS Artful (S121), znalazła się w linii w marcu 2016 (HMS Artful w linii, 2016-03-19). Przed kilkoma miesiącami w zakładach BAE Systems w Barrow-in-Furness zwodowano czwartą jednostkę tego typu, HMS Audacious (S122, Wodowanie HMS Audacious, 2017-05-02). Obecnie na miejscu trwają prace nad kolejnymi trzema OP: HMS Anson (S123, Zlecenie na kolejny Astute, 2015-11-20), HMS Agamemnon (S124, Kontrakt na HMS Agamemnon , 2017-04-20) i HMS Ajax (S125). 


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.