Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pozyskiwanie WZT

Wojska lądowe, 17 lipca 2017

Inspektorat Uzbrojenia poinformował o rozpoczęciu fazy analityczno-koncepcyjnej w zakresie możliwości pozyskania Wozu Zabezpieczenia Technicznego.

Do 25 sierpnia przyjmowane będą zgłoszenia do udziału w realizacji fazy analityczno-koncepcyjnej w zakresie możliwości pozyskania Wozu Zabezpieczenia Technicznego / Zdjęcie: MO Niemiec

Według Inspektoratu Uzbrojenia planowany do pozyskania Sprzęt Wojskowy (SpW) powinien umożliwić osiągnięcie przez pododdziały zabezpieczenia technicznego zdolności do realizacji zadań na poziomie spełniającym wymagania współczesnego pola walki w zakresie m.in. prowadzenia skutecznego rozpoznania technicznego i ewakuacji ciężkich gąsienicowych pojazdów wojskowych (o masie powyżej 60 t).

Nowy WZT powinien też umożliwiać udzielanie pomocy podczas napraw uszkodzonego ciężkiego sprzętu gąsienicowego i prowadzenie działań z zakresu ratownictwa technicznego. Pojazd ma też cechować zdolność do realizacji zadań zabezpieczenia technicznego w trakcie działań prowadzonych ze zmienną intensywnością i w różnych środowiskach walki (Eurosatory 2016: Bergepanzer 3 dla Polski?, 2016-06-14).

Ponadto nowy WZT ma ochraniać załogę przed ostrzałem pociskami z broni pokładowej, strzeleckiej i granatników przeciwpancernych, przed wybuchami min i improwizowanych ładunków wybuchowych oraz przed innymi pociskami wystrzeliwanymi z wozów opancerzonych. Zgłoszenia do udziału w badaniu rynku będą przyjmowane do 25 sierpnia. 


Powiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.