Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chińskie bsl nad Zambią

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 06 sierpnia 2017

10 lipca pierwszy z chińskich bsl CH-3 rozpoczął loty badawcze nad Zambią. Zgodnie z umową podpisaną w maju 2015, misja ma doprowadzić do powstania dokładnych map geologicznych i geochemicznych tego kraju w skali 1:100000 i 1:250000. Program rozpoczęto od północnych regionów Zambii. Na podstawie nowych map ma zostać umożliwiona efektywniejsza eksploracja górnicza tych obszarów.

Chiński bsl CH-3 wyposażony w cywilną aparaturę badawczą w locie nad Zambią, 10 lipca 2017

W programie, o którym informuje Henri Kenhmann, biorą udział dwie chińskie organizacje rządowe: Geological Survey of China (CGS) i Airborn survey and Remote sensing Center for Nuclear industry (ARCN). Na początku 2016 wysłały one swe zespoły dla przeprowadzenia wstępnych badań terenowych I przygotowania operacji powietrznych. W maju 2016 CAAA, producent bsl rodziny Cai Hong (CH, Tęcza), zakończył montaż pierwszego CH-3 przeznaczonego do lotów nad Zambią. W czerwcu rozpoczęto jego wyposażanie i kalibrowanie urządzeń. Do tej pory powstały 3 zestawy CH-3 tej wersji.

Po roku przygotowań i testów pierwsze dwa CH-3 zostały przetransportowane do bazy lotniczej Samora Macheal w dystrykcie Mbala. To z niej 10 lipca wykonano pierwszy lot, trwający 40 minut. Obecnie realizowany etap misji chińskich bsl ma potrwać 4 miesiące.

Dwa bsl CH-3 w hangarze bazy lotniczej Samora Macheal w dystrykcie Mbala

Bsl CH-3 latały już wcześniej nad Afryką. W podstawowej wersji, wojskowej, uzbrojonej, używa ich od 2014 Nigeria. Stało się o tym głośno, gdy jeden z nigeryjskich CH-3 rozbił się w styczniu 2015 nad terytorium zajętym przez rebeliantów.

Wersja cywilna CH-3 jest tej samej wielkości, co wojskowa. Rozpiętość bsl wynosi ok. 8 m, a długość ok. 5 m. Większa jest natomiast masa ładunku użytecznego, równa 180 kg, i długotrwałość lotu, zwiększona z 6 do 12 godzin. CGS wykorzystuje cywilne (geologiczne) CH-3 do lotów nad wieloma obszarami ChRL, w tym nad Tybetem.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.