Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Certyfikat dla telewizyjnego R66

Lotnictwo cywilne, 07 sierpnia 2017

Federalna Agencja Lotnictwa (FAA) przyznała Certyfikat Typu śmigłowcowi Robinson R66, przystosowanemu do elektronicznego gromadzenia wiadomości.

Pierwszy R66 Newscopter trafił do SKY Helicopters z Dallas w Teksasie / Zdjęcie: Robinson Helicopter

Producent oferuje wyspecjalizowane wiropłaty tego typu, wraz z kompleksowym wyposażeniem, oznaczone jako R66 ENG (Electronic News Gathering) Newscopter, stacjom telewizyjnym. Cena jednostkowa śmigłowca to 1,307 mln USD (4,7 mln zł)

Napędzany pojedynczym silnikiem Rolls-Royce RR300, czteromiejscowy R66 ENG, wyposażony jest w stabilizowaną giroskopowo w 5 osiach głowicę, mieszczącą kamerę Ikegami HD i obiektyw Canona, zapewniający 22-krotne powiększenie optyczne. Opcjonalnie można w niej zamontować inną kamerę i obiektyw o 40-krotnym powiększeniu.

Wyposażenie kabiny załogi stanowi awionika Garmin G500H z 2 wskaźnikami, wskaźnik nawigacyjny Garmin GTN 650, 3 miniaturowe kamery HD, dwa 7-calowe monitory i 2 cyfrowe kontrolery audio Geneva. W tylnej części kabiny umieszczono pulpit strowania kamerą, konsole dla laptopów i monitory HD służące do podglądu obrazu. Opcjonalnie dostępny jest też pilot automatyczny HeliSAS i instalacja klimatyzacji.

Pierwszy R66 Newscopter trafił do długoletniego dealera Robinsona, przedsiębiorstwa SKY Helicopters z Dallas w Teksasie. Jest ono wiodącym dostawcą usług elektronicznego gromadzenia wiadomości i eksploatuje 12 przeznaczonych do tego śmigłowców R44 (12. tysięcy Robinsonów, 2017-01-27).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.