Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Turecka baza w Somalii

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 07 sierpnia 2017

Największa baza tureckich sił zbrojnych poza granicami kraju zostanie otwarta we wrześniu w stolicy Somalii, Mogadiszu. Inwestycja kosztować ma ok. 50 mln USD (ok. 180 mln zł).

Turecka baza w Mogadiszu ma rozpocząć działalność we wrześniu / Zdjęcie: MO Turcji

Na jej terenie, o powierzchni 400 ha, mają znajdować się 3 szkoły wojskowe, pomieszczenia mieszkalne i magazyny. Jednocześnie będzie mogło szkolić się tam 500 żołnierzy. Maksymalnie baza będzie mogła pomieścić 1500 osób.

W somalijskiej bazie stacjonować ma 200 żołnierzy tureckich, których zadaniem będzie prowadzenie szkoleń. Nie wiadomo, czy będą oni brali udział w misjach pokojowych, stabilizacyjnych, czy bojowych. Rząd w Ankarze od dawna wspomaga Somalijczyków, których kraj od początku lat 1990. ogarnięty jest wojną domową (Przedłużenie operacji Atalanta, 2016-11-30, Atak na bazę AMISOM, 2016-06-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.