Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

350. Osprey

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 07 sierpnia 2017

Pracownicy zakładów koncernu Bell Helicopter z Amarillo w Teksasie przekazali rodzimym siłom zbrojnym 350. przemiennopłat V-22 Osprey. Jubileuszowy egzemplarz trafił do US Marine Corps.

Jubileuszowy Osprey trafił do US Marine Corps / Zdjęcie: Bell Helicopter

Lotnictwo amerykańskiej piechoty morskiej jest największym użytkownikiem MV-22B – ma ich na stanie 300 i oczekuje na dostawę następnych 60 (Osprey rozbił się u wybrzeży Australii, 2017-08-05). Kolejnych 50 CV-22 eksploatuje US Special Operations Command (Dowództwo Operacji Specjalnych).

US Navy zdecydowała się na zakup 44 CMV-22B, które używane będą do transportu zaopatrzenia na lotniskowce (Próby V-22 do transportu zaopatrzenia, 2016-08-04). Natomiast japońskie Rikujō Jieitai (wojska lądowe sił samoobrony) zamówiły 5 V-22 przeznaczonych do desantu morskiego i niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych (V-22 dla Japonii, 2015-07-15). Dostawy przemiennopłatów dla w/w rodzajów sił zbrojnych mają rozpocząć się w 2020.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.