Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wspólne szkolenie w Kosowie

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 07 sierpnia 2017

W Kosowie zorganizowano kolejne wspólne szkolenie żołnierzy 36. zmiany PKW KFOR i funkcjonariuszy policji pełniących służbę w ramach misji EULEX.

Żołnierze 36. zmiany PKW KFOR i funkcjonariusze policji pełniący służbę w Kosowie w ramach misji EULEX wzięli udział we wspólnym szkoleniu, podczas którego zapoznano ich z zasadami walki z nieprzyjacielem znajdującym się na terenie zurbanizowanym / Zdjęcia: st. szer. Sebastian Brzezina, Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych

Uczestnicy ćwiczenia szkolili się m.in. w zakresie walki z nieprzyjacielem znajdującym się na terenie zurbanizowanym, np. w miastach, budynkach i innych obiektach. W trakcie szkolenia instruktorzy z Policyjnego Oddziału Specjalnego zapoznali ćwiczących np. z technikami wejść do pomieszczeń.

Początkowo w powodu wysokiej temperatury panującej w miejscu szkolenia zajęcia prowadzono przy użyciu jak najmniejszej ilości sprzętu. Jednak po przyswojeniu odpowiednich technik żołnierze musieli przejść do części praktycznej ćwiczenia, którą wykonano w pełnym oporządzeniu.

W poprzednich tygodniach żołnierze kompanii manewrowej 36. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR i członkowie Polskiego Kontyngentu Policyjnego misji EULEX przeprowadzili serię różnorodnych ćwiczeń. Wojskowi uczestniczyli m.in. w treningu Fire Phobia oraz szkoleniu z procedur Medevac (Medevac w Kosowie, 2017-07-20; Ćwiczenie Fire Phobia w Kosowie, 2017-06-16). Z kolei funkcjonariusze PKP EULEX trenowali forsowanie przeszkód technicznych za pomocą strzelby gładkolufowej wspólnie z żołnierzami z Żandarmerii Wojskowej (Ćwiczenia PKP w Mitrovicy, 2017-07-13).

Na podstawie informacji DO RSZ
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.