Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szkolenie kompanii czołgów na Łotwie

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 08 sierpnia 2017

Kompania czołgów I zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa przeszła szkolenie poligonowe. Główny nacisk położono na sprawdzenie procedur obowiązujących w Wielonarodowej Batalionowej Grupie Bojowej pod dowództwem kanadyjskim.

Polscy czołgiści z PKW Łotwa uczestniczyli w szkoleniu poligonowym przeprowadzonym w ramach Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej pod dowództwem kanadyjskim / Zdjęcia: kpr. Tadeusz Słodkiewicz, Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych

Podczas szkolenia żołnierze kontyngentów wojskowych z Kanady, Polski, Włoch, Albanii, Słowenii i Hiszpanii, które tworzą Wielonarodową Batalionową Grupę Bojową pod dowództwem kanadyjskim (Szkolenie zapoznawcze PKW Łotwa, 2017-07-12), sprawdzani byli z umiejętności wykonywania natarcia, prowadzenia obrony, luzowania oddziałów sojuszniczych i przejścia przez ugrupowanie wojsk sprzymierzonych. Każdy z tych elementów będzie oceniany w czasie ćwiczenia certyfikującego pod koniec sierpnia.

Trening taktyki urozmaicono wieloma dodatkowymi elementami, np. sprawdzeniem umiejętności poruszania się po poligonie w dzień i w nocy z użyciem samej mapy. Podczas przemieszczenia kompanii jej członkowie wykryli improwizowane urządzenie wybuchowe, które zostało podłożone w celach szkoleniowych przez albańskich saperów. Na koniec pluton chemiczny ze Słowenii ćwiczył odkażanie sprzętu po wyjściu kompanii z rejonu skażonego.

PKW Łotwa tworzy 170-osobowy zespół ze składu 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej i 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej z Bydgoszczy, który funkcjonuje w strukturze Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej pod dowództwem kanadyjskim. Grupa liczy ok. 1000 żołnierzy z Kanady, Polski, Włoch, Albanii, Słowenii i Hiszpanii. Brygada z Braniewa skierowała na Łotwę pododdział w sile kompani czołgów z plutonami logistycznymi. Zasadniczy sprzęt kontyngentu stanowi 14 czołgów PT-91 Twardy i wozy dowodzenia (Pożegnanie PKW Łotwa, 2017-05-30).

Na podstawie informacji ppor. Piotra Otlewskiego, DO RSZ
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.