Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatni Embraer 195 dla Austrian Airlines

Lotnictwo cywilne, 08 sierpnia 2017

Austrian Airlines, narodowy przewoźnik Austrii, poinformował o odebraniu ostatniego z zamówionych, 17. Embraera 195. Samolot, noszący znaki rejestracyjne OE-LWN wykonał w weekend inauguracyjny lot z Wiednia do Zagrzebia.

Austrian Airlines dysponują 17 Embraerami 195 / Zdjęcie: Austrian Airlines

Embraery 195 zastępują we flocie austriackiego towarzystwa Fokkery 100. Obecnie Austrian Airlines eksploatują jeszcze 4 holenderskie samoloty, jednak do końca br. zostaną one wycofane ze służby.

Od czasu rozpoczęcia lotów komercyjnych przez austriackie Embraery 195, w styczniu 2016, samoloty tego typu przewiozły ponad 2 mln pasażerów, na ponad 70 trasach do portów w Europie. Za ich eksploatację odpowiada 200 pilotów, ok. 600 członków personelu pokładowego i 80 pracowników służb technicznych.

Jak podaje austriacki przewoźnik, 120-miejscowe Embraery 195 zużywają ok. 18% paliwa mniej w przeliczeniu na pasażera, w porównaniu z Fokkerami 100. Austrian Airlines są największym w Europie użytkownikiem Embraerów 195 (13. E195 we flocie Austrian Airlines , 2017-04-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.