Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMAS Hobart w drodze do Sydney

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 sierpnia 2017

Pierwszy z australijskich niszczycieli rakietowych typu Hobart opuścił stocznię z Adelajdzie i rozpoczął podróż w kierunku Sydney.

Przyszły HMAS Hobart jest w drodze do Sydney / Zdjęcie: AWD Alliance

W niedzielę niszczyciel rakietowy HMAS Hobart (DDGH 39), typu Hobart, opuścił stocznię w Adelajdzie. Okręt skierował się w stronę przyszłego portu macierzystego w Sydney, gdzie zostanie przyjęty do służby. Uroczystość podniesienia bandery na jednostce zapowiedziano na 23 września.

Przed niespełna dwoma miesiącami australijska marynarka wojenna odebrała przyszły HMAS Hobart od konsorcjum Air Warfare Destroyer (AWD) Alliance (Odbiór HMAS Hobart, 2017-06-16). Okręt przekazano odbiorcy po zakończeniu kilkutygodniowych testów morskich, które przeprowadzono nieopodal południowych wybrzeży kraju (Koniec testów odbiorczych HMAS Hobart, 2017-03-06).

Wspomniane konsorcjum AWD Alliance, w skład którego wchodzi zlokalizowana w Adelajdzie stocznia ASC, a także Raytheon Australia i rząd w Canberze jest obecnie zaangażowane w budowę kolejnych dwóch niszczycieli typu Hobart. Druga z jednostek, HMAS Brisbane (DDGH 40), jest ukończona w co najmniej 85% (Wodowanie HMAS Brisbane, 2016-12-15). Prace nad ostatnią, HMAS Sydney (DDGH 41) są zaawansowane w ponad 50% (Stępka pod ostatni AWD, 2015-11-19). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.