Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ochrona radioelektroniczna obiektów SG

Przemysł zbrojeniowy, 08 sierpnia 2017

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP wraz z ITTI realizuje projekt pt. Zakłócanie transmisji radiowej w wybranych obiektach Straży Granicznej, współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach umowy nr DOB-BIO7/15/04/2015. Wartość projektu wynosi 1 387 523 zł, z czego 1 248 766 zł stanowi dofinansowanie NCBiR.

Głównym celem projektu jest opracowanie i zbudowanie systemu i urządzeń do zakłócania transmisji radiowej wytwarzających kurtynę elektromagnetyczną w wybranych obiektach Straży Granicznej / Zdjęcie: Straż Graniczna

Głównym celem projektu jest opracowanie i zbudowanie systemu i urządzeń do zakłócania transmisji radiowej wytwarzających kurtynę elektromagnetyczną w wybranych obiektach Straży Granicznej, w celu uniemożliwienia podsłuchu i wycieku danych, w trakcie np. ważnych spotkań roboczych międzynarodowych i krajowych służb operacyjnych, dochodzeniowo-śledczych, służb wewnętrznych oraz spotkań międzyresortowych z np. Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Dodatkowo system będzie zabezpieczał przed próbą detonacji urządzeń wybuchowych uruchamianych przy pomocy sygnałów np. z sieci komórkowych i będzie blokował transmisję sygnałów sterujących bezzałogowymi statkami latającymi.

Oczekiwane efekty (w obrębie wolnostojącego budynku o kubaturze do 1000 m3) to: szerokopasmowe zakłócanie sygnału, w szczególności w pasmach HF, VHF i UHF; blokowanie standardów sieci komórkowych cyfrowych: IDEN, TDMA, CDMA450, GSM900, GSM1800, DECT, UMTS 3G, LTE i analogowych: AMPS, MNT, N-AMPS, TACS oraz blokowanie standardów sieci bezprzewodowych: WI-FI, Bluetooth, WiMax (4G) i GPS.

Przedsięwzięcie obejmuje zbudowanie urządzenia do zakłócania transmisji radiowej w wersji stacjonarnej i przenośnej (np. walizkowej); opracowanie i wykonanie systemu, który nie będzie zakłócał sygnałów na częstotliwościach do łączności własnej; opracowanie metody pozwalającej na elastyczne sterowanie zasięgiem kurtyny elektromagnetycznej dla urządzenia w wersji przenośnej; zainstalowanie urządzenia w wersji stacjonarnej we wskazanym budynku Straży Granicznej; ocenę urządzeń w celu potwierdzenia spełnienia wymagań użytkowników (wersji stacjonarnej i przenośnej) oraz sprawdzenie działania urządzenia w rzeczywistych warunkach (w wersji stacjonarnej).

Powstałe urządzenie będzie używane w jednostkach Straży Granicznej, policji, ABW, AW i SKW. Planowana data zakończenia projektu to 30 czerwca 2018.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.