Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

RFA Tiderace w drodze do Wielkiej Brytanii

Marynarka wojenna, 08 sierpnia 2017

Brytyjski okręt zaopatrzeniowy RFA Tiderace opuścił południowokoreańskie zakłady DSME w Okpo-dong i rozpoczął podróż do kraju.

Według obecnych planów władz w Londynie dostawy nowoczesnych okrętów tankujących typu Tide mają zakończyć się w 2018 / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

RFA Tiderace (A137), drugi z brytyjskich okrętów zaopatrzeniowych typu Tide, opuścił południowokoreańską stocznię Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering w Okpo-dong i rozpoczął podróż do Wielkiej Brytanii. Zaopatrzeniowiec skieruje się do Falmouth na południowym zachodzie kraju, gdzie przejdzie prace wykończeniowe w miejscowych zakładach A&P Group.

Prace stoczniowe w Falmouth obejmą m.in. montaż wybranych elementów wyposażenia, w tym urządzeń łączności, uzbrojenia i zestawów samoobrony. Następnie okręt przejdzie testy odbiorcze, po których zostanie formalnie przekazany Royal Fleet Auxiliary i przyjęty od służby.

W lutym 2012 brytyjskie ministerstwo obrony podpisało kontrakt z DSME na dostawę serii nowych okrętów tankujących (Brytyjskie tankowce z Korei, 2012-02-23). Koszt zakupu zaopatrzeniowców oblicza się na 452 mln GBP (2,1 mld zł). Z sumy tej ok. 150 mln GBP (703 mln zł) przypadnie dla brytyjskich podwykonawców.

Pierwsza z jednostek, RFA Tidespring (A136), dotarła do Falmouth wiosną br. (RFA Tidespring w Wielkiej Brytanii, 2017-04-04). W zakładach DSME trwa obecnie budowa pozostałych dwóch jednostek typu Tide, RFA Tidesurge i RFA Tideforce (Opóźnia się dostawa brytyjskich tankowców, 2016-08-02). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.