Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wymiana brytyjskich niszczycieli min

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 10 sierpnia 2017

Royal Navy dokonała wymiany okrętów przeciwminowych stacjonujących w regionie Bliskiego Wschodu.

Royal Navy wymieniła część floty przeciwminowej stacjonującej w regionie Bliskiego Wschodu / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

W najbliższych tygodniach działania operacyjne w regionie Bliskiego Wschodu rozpoczną dwa brytyjskie okręty przeciwminowe, HMS Blyth (M111), typu Sandown i HMS Ledbury (M30), typu Hunt. Uzupełnią one w linii dwie inne jednostki tej klasy, HMS Bangor (M109, HMS Bangor już po modernizacji, 2014-06-16) i HMS Middleton (M34, Nowa misja HMS Middleton, 2015-11-10).

Nowe okręty zajmą miejsce wycofywanych do kraju HMS Penzance (M106), typu Sandown i HMS Chiddingfold (M37), typu Hunt, które zakończyły trzyletnią misję bojową w regionie. Jednostki wracają do, odpowiednio, HMNB (Her Majesty's Naval Base) Clyde w Szkocji i HMNB Portsmouth na południu Anglii. Warto przypomnieć, że pierwszy z powracających do kraju okrętów był udostępniony do zwiedzania gościom organizowanych w lutym w Abu Dhabi targów IDEX 2017 (Idex 2017: Wizyta na HMS Penzance, 2017-02-23).

Royal Navy stale utrzymuje cztery okręty przeciwminowe w regionie Bliskiego Wschodu. Jednostki są wyposażone m.in. w bezzałogowe pojazdy głębinowe i służą do wykrywania, identyfikacji i oznaczania min morskich, improwizowanych urządzeń wybuchowych lub niewybuchów, które następnie są niszczone. Okręty przystosowano również do wspierania działań zespołów nurków.

Do zadań brytyjskich sił przeciwminowych na Bliskim Wschodzie należy m.in. udrażnianie szlaków morskich w rejonie Cieśniny Ormuz, na wypadek gdyby któreś z państw trzecich, np. Iran, próbowało je zaminować. Jednostki Royal Navy regularnie uczestniczą w ćwiczeniach morskich prowadzonych wspólnie z lokalnymi partnerami, a także okrętami US Navy (Zakończono ćwiczenia Squadex 2016, 2016-08-11). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.