Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Bella 206 w Algierii

Lotnictwo cywilne, 10 sierpnia 2017

Dziś rano należący do Tassili Travail Aérien śmigłowiec Bell 206 wystartował do lotu nad linią kolejową Zeralda – Algier. Na jego pokładzie znajdował się pilot oraz dwóch operatorów, którzy mieli filmować tę linię na zamówienie Narodowej Agencji Badań i Monitorowania Realizacji Inwestycji Kolei (Anesrif), oraz specjalista ds. kartografii. Ok. 10:45 czasu lokalnego z niewiadomych przyczyn śmigłowiec rozbił się rejonie Dkakna koło Douera. Według niektórych źródeł, maszyna zaczepiła o linię energetyczną.

Wypalone szczątki rozbitego w Algierii śmigłowca Bell 206

Gdy na miejsce katastrofy, ok. 20 km na południowy zachód od Algieru, dotarła ekipa poszukiwawczo-ratownicza okazało się, że wrak całkowicie spłonął. Wszyscy lecący śmigłowcem zginęli na miejscu. Wśród ofiar jest pilot Saadeddine Henni. Był bardzo doświadczony – latał od ponad 30 lat. Jego nalot przekroczył 4000 godzin.

Należący do Tassili Travail Aérien śmigłowiec Bell 206

Rozbity śmigłowiec to Bell 206 Long Ranger nr rej. 7T-WUF, nr ser. 51264. Należał do Tassili Travail Aérien, spółki zależnej Tassili Airlines. Tassili Airlines są w 100% własnością narodowego koncernu naftowego Sonatrach. Zatrudniają 154 osób i dysponują flotą 12 samolotów oraz 7 śmigłowców.

 

 

 

 

 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.