Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szkolenie PKW Rumunia

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 11 sierpnia 2017

Żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Rumunii przygotowują się do rozpoczęcia szkolenia w strukturze wielonarodowej batalionowej grupy bojowej.

Ponad 220-osobowy kontyngent tworzony jest na bazie 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Pozostaje on uzupełniony specjalistami z innych instytucji i jednostek wojskowych, głównie 10. Brygady Logistycznej i 11. batalionu dowodzenia / Zdjęcie: st. szer. Jacek Rok, 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana

Wraz z początkiem lipca PKW Rumunia zameldował gotowość do szkolenia. W pierwszym etapie polscy żołnierze przechodzą zajęcia taktyczne mające na celu sprawdzenie procedur obowiązujących podczas prowadzenia działań regularnych i w sytuacji wystąpienia zagrożeń niesymetrycznych (Przemieszczenie komponentów PKW Rumunia, 2017-06-19).

- Środowisko naturalne Rumunii znacznie różni się od tego, w którym dotychczas działali nasi żołnierze. Lipcowe i sierpniowe szkolenie pozwoliło nam sprawdzić umiejętności prowadzenia obrony oraz natarcia w terenie lesisto-pagórkowatym - opisuje cele szkoleniowe dowódca kompanii, por. Bartosz Czeremski.

Dotychczasowe działania miały za zadanie przygotowanie kompanii zmotoryzowanej do wejścia w kolejny etap. Jest nim wielonarodowe szkolenie poligonowe, które rozpocznie się 27 sierpnia. - Szkolenie taktyczne stworzyło nam warunki do sprawdzenia nie tylko umiejętności taktycznych, ale również do przygotowania psychofizycznego żołnierzy. Wysokie temperatury nie są naszym sprzymierzeńcem. Jednak z każdym odbytym szkoleniem stanowią dla nas coraz mniejsze ograniczenie - powiedział zastępca dowódcy kompanii, por. Dariusz Laskowski.

Na podstawie informacji por. Weronika Milczarczyk, 17. WBZmech.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.