Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ćwiczenie VI zmiany PKW Afganistan

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 09 października 2017

Żołnierze VI zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistan przeprowadzili ćwiczenie z zakresu ochrony miejsca stacjonowania.

W bazie Bagram przeprowadzono ćwiczenie z zakresu ochrony miejsca stacjonowania żołnierzy PKW Afganistan / Zdjęcia: kpt. mar. Daniel Mazur, 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana

Celem ćwiczenia było sprawdzenie funkcjonowania systemu ochrony bazy Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistan w Bagram. Scenariusz zakladał atak na chroniony obiekt z całkowitym zaskoczeniem żołnierzy, którzy nie wiedzieli o jakiej porze i jaki sygnał alarmowy zostanie podany.

Po ogłoszeniu alarmu żołnierze zgodnie z przydzielonymi rejonami odpowiedzialności zajęli stanowiska na wieżach, przy bramach wjazdowych i schronach na terenie bazy. Podczas ćwiczenia sprawdzianowi poddano praktyczne działanie wszystkich osób funkcyjnych na wyznaczonych stanowiskach.

Od czerwca służbę w Afganistanie pełnią żołnierze VI zmiany PKW (Zmiana dowództwa PKW RSM, 2017-06-12). Jej trzon tworzą pododdziały 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej (Certyfikacja plutonów 6. zmiany PKW Afganistan, 2017-04-18). Udział polskich wojskowych w misji Resolute Support ma charakter doradczo-szkoleniowy, bez angażowania w bezpośrednie operacje bojowe (Żołnierze PKW Afganistan wzięli udział w Spur Ride, 2017-07-06).

Na podstawie informacji por. Kamila Wojciechowskiego, 15. GBZmech.
GaleriaPowiązane wiadomości

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.