Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powstaną wojska cybernetyczne

Strategia i polityka, Służby państwowe, 10 października 2017

Podczas odbywającego się w Krakowie CYBERSEC Forum, przedstawiciele MON poinformowali o podjęciu decyzji o utworzeniu wojsk cybernetycznych. Resort zamierza przeznaczyć 2 mld zł na działania w cyberprzestrzeni. Nie wiadomo, czy będą one kolejnym rodzajem Sił Zbrojnych RP, czy też zostaną powołane w ramach struktury już istniejącej. Nie nakreślono też ram czasowych realizacji przedsięwzięcia.

/ Zdjęcie: Departament Obrony USA

Działania MON będą koordynowane z Kancelarią Prezydenta i Biurem Bezpieczeństwa Narodowego, a także departamentem ds. wyzwań cyfrowych i cyberbezpieczeństwa w Kancelarii Premiera, którego powołanie zapowiedziała w Krakowie premier Beata Szydło. Według niej planowane jest utworzenie zespołu doradców, odpowiedzialnego za cyberbezpieczeństwo kraju, koordynującego prace rządu. Na jego czele stanie minister Paweł Szefernaker.

Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska podkreślała, że cyberbezpieczeństwo jest jednym z głównych priorytetów nie tylko jej resortu, ale całego polskiego rządu. Cyfrowe państwo musi być bezpieczne. Jestem przekonana, że dzięki ustawie, nad którą teraz pracujemy, Polska będzie krajem bardziej odpornym na ataki i zagrożenia płynące z cyberprzestrzeni– mówiła szefowa resortu cyfryzacji w trakcie CYBERSEC Forum.

Działania polskiej administracji państwowej w zakresie cyberbezpieczeństwa są komplementarne z działaniami, jakie w tym zakresie prowadzi Komisja Europejska.  Bezpieczeństwo w sieci jest tak samo istotne, jak poza nią. Narodowe cyber-prawa powinny obowiązywać globalnie, tak jak to jest w przypadku praw niezwiązanych ze sferą cyber. Zespoły szybkiego reagowania powoływane są już w całej Europie. Należy skupić się na odporności, ograniczaniu i obronie– dodał unijny komisarz ds. bezpieczeństwa Sir Julian King.

Podobne jednostki, zajmujące się działaniami w cyberprzestrzeni, istnieją w krajach rozwiniętych od co najmniej kilku lat (Czym Trump podzielił się z Ławrowem i Kisliakiem?, 2017-06-12, Bezbronni w cyberprzestrzeni , 2016-10-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.