Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Soból-17 nabiera tempa

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 11 października 2017

Żołnierze 34. Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania biorą udział w ćwiczeniach dowódczo-sztabowych Soból-17.

Pododdziały 34. BKPanc. z Żagania biorą udział w ćwiczeniach Soból-17 / Zdjęcie: ppor. Magdalena Czekatowska, 11. Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej

Scenariusz ćwiczenia zakłada konflikt dwóch fikcyjnych państw, którego zarzewiem są roszczenia o tereny, gdzie niedawno odkryto bogate złoża gazu łupkowego i ziemnego. Głównym celem przedsięwzięcia jest doskonalenie działania dowództwa i sztabu 1. Brabanckiego batalionu czołgów z 34. Brygady Kawalerii Pancernej pod względem zdolności realizacji zadań zgodnie z wojennym przeznaczeniem. Sprawdzeniu poddane zostanie także praktyczne rozwinięcie, funkcjonowanie i przemieszczenie stanowiska dowodzenia 1bcz.

Kierownictwo ćwiczenia, które tworzą żołnierze dowództwa i sztabu 34. BKPanc., poddaje ocenie zdolności ćwiczącego stanowiska dowodzenia w zakresie funkcjonowania i realizacji zadań w etatowych strukturach z wykorzystywaniem środków dowodzenia i łączności.

Podczas ćwiczenia żołnierze mierzą się z szeregiem problemów taktycznych, funkcjonując w warunkach działań o wysokiej intensywności i nieustannie zmieniającej się sytuacji taktycznej. Wypracowane rozwiązania mają pozwolić na uszczegółowienie procedury i udoskonalenie umiejętności kierowania działaniami batalionu.

Na podstawie informacji kpt. Rafała Nowaka, 11. LBDPanc.

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.