Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mniej na remont Kuzniecowa?

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 12 października 2017

Ministerstwo obrony Rosji może zmniejszyć o połowę środki przeznaczone na remont i modernizację krążownika lotniskowcowego Admirał Kuzniecow.

Mniejsze środki finansowe mogą wpłynąć na zakres remontu i modernizacji krążownika lotniskowcowego Admirał Kuzniecow / Zdjęcie: MO FR

Według doniesień medialnych rosyjskie ministerstwo obrony może zdecydować się na zmniejszenie funduszy przeznaczonych na remont i modernizację krążownika lotniskowcowego Admirał Kuzniecow. Cięcia mogłyby dotyczyć nawet połowy z obecnie zaplanowanego budżetu w wysokości ok. 50 mld rubli (3,1 mld zł, choć niektóre źródła podają kwotę ok. 40 mld RUB). Zapowiadane cięcia, jeżeli rzeczywiście do nich dojdzie, miałyby wpłynąć na zakres prac modernizacyjnych (Remont Kuzniecowa za 40 mld rubli, 2017-04-22).

Dotychczas planowano dokonać naprawy lub modernizacji wszystkich systemów okrętu. Prace miały objąć m.in. zespół napędowy i system wspomagający start i lądowanie samolotów na pokładzie krążownika. Wymieniony miał zostać również zestaw rakietowy okrętu, m.in. poprzez montaż uniwersalnych wyrzutni pionowego startu 3S-14.

W ub.r. Admirał Kuzniecow wziął udział w operacji wojskowej na Morzu Śródziemnym, prowadzonej nieopodal wybrzeży Syrii. Startujące z jego pokładu samoloty miały przeprowadzić w listopadzie i grudniu 420 operacji lotniczych, niszcząc ponad tysiąc obiektów kontrolowanych przez siły wrogo nastawione do wojsk rządowych. Podczas misji Rosjanie utracili dwa samoloty: MiG-29K i Su-33 (MiG-29K i Su-33 pozostaną na dnie, 2017-02-12). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.