Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Misja w Macedonii przedłużona do 2018

Służby państwowe, Strategia i polityka, 12 października 2017

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podjął decyzję o przedłużeniu misji polskich strażników granicznych w Macedonii o kolejny rok.

Straż Graniczna przez kolejny rok będzie wspierać siły bezpieczeństwa Macedonii w ochronie granic / Zdjęcie: MSWiA

W myśl decyzji podjętej przez szefa MSWiA w 2018 kolejne trzydziestoosobowe zespoły funkcjonariuszy Straży Granicznej będą wspomagać ochronę południowych granic Macedonii. Do zadań polskich pograniczników należeć będzie m.in. zapobieganie nielegalnym przekroczeniom granicy poza przejściami granicznymi, prowadzenie obserwacji miejsc dogodnych do przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom, przekazywanie informacji o sytuacji w rejonie granicy państwowej policji macedońskiej, a także wspieranie w zabezpieczeniu porządku publicznego na wyznaczonym obszarze działań.

W br. Straż Graniczna zorganizowała pięć wyjazdów do Macedonii, w których uczestniczyło 150 funkcjonariuszy. Szósta zmiana udała się do tego kraju 2 października (Kolejna misja w Macedonii, 2017-10-03). Jej powrót zapowiedziano na 31 października. W 2017 przewidziana jest jeszcze jedna misja, która potrwa od 1 listopada do 3 grudnia.

Wyjazdy polskich pograniczników do Macedonii poprzedzone są szkoleniem zgrywającym, które realizowane jest w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Funkcjonariusze zapoznają się tam m.in. z przepisami prawa Republiki Macedonii oraz zwyczajami kulturowymi tamtego regionu. Ćwiczą poruszanie się pojazdów w kolumnie, posługiwanie się bronią palną i wykorzystanie środków przymusu bezpośredniego oraz kontrolę pojazdów i osób. Prowadzone są także ćwiczenia pierwszej pomocy w trakcie realizacji zadań służbowych, w tym ewakuacja i samoewakuacja z pojazdu.

Na podstawie informacji MSWiA


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.