Autoryzacja

Resetuj hasło

Polscy spadochroniarze w Dubaju

Lotnictwo cywilne, 19 stycznia 2011

II Międzynarodowe Spadochronowe Mistrzostwa Dubaju (Dubai International Parachuting Championship and Gulf Cup 2011) okazały się szczęśliwe dla Polaków, zwłaszcza dla kobiet, które drużynowo zajęły trzecie miejsce.

Podczas mistrzostw Polacy podjęli skuteczna rywalizację. Zwłaszcza panie, które były o krok od zajecie drugiego miejsca. O przegranej z Białorusią zadecydował ostatni skok / Zdjęcie: archiwum 6. BPD

W zawodach, rozgrywanych między 5 a 17 stycznia, wzięli udział najlepsi, o czym może świadczyć fakt, że takiej obsady nie mają nawet zawody Spadochronowego Pucharu Świata. Pośród skoczków wyróżnili się Polacy, zwłaszcza panie, które po ośmiu kolejkach skoków na celność lądowania zajęły trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej, z wynikiem łącznym 70 cm. Przed nimi uplasowały się reprezentacja Rosji z wynikiem 37 cm i reprezentacja Białorusi (58 cm).

Zawodnicy w konkurencjach drużynowych oddawali po 8 skoków. Do klasyfikacji liczył się sumaryczny wynik całego zespołu /Zdjęcie: Jacek Zych

Brązowa drużyna startowała w składzie: Bogna Bielecka, Ewa Wesołowska, Irena Paczek-Krawczak (wszystkie trzy są zawodniczkami Wojskowego Klubu Sportowego Wawel z Krakowa), Agnieszka Wiesner (Aeroklub Warszawski) i Monika Sadowy (WKS Skrzydło Oleśnica). Polki doskonale spisywały się przez wszystkie kolejki skoków i tylko ostatni skok zdecydował, że nie zajęły drugiego miejsca.

Męska reprezentacja Polski w składzie Patryk Łuszczki, Marcin Mazur, Kamil Wójciak, Grzegorz Zajączkowski i Rafał Zgierski zajęła 15. miejsce (wszyscy skoczkowie są zawodnikami WKS Wawel Kraków i żołnierzami 6 Brygady Powietrznodesantowej).

Międzynarodowe Spadochronowe Mistrzostwa Dubaju zgromadziły elitę skoczków spadochronowych. W rozgrywkach prym wiedli reprezentanci Federacji Rosyjskiej oraz Białorusi / Zdjęcie: Adam Młot

Klasyfikację drużynową mężczyzn wygrali Czesi, przed Słowenią, na miejscu trzecim uplasowała się reprezentacja Rosji. Indywidualnie najlepiej lądował Hynek Tabor (Czechy), drugi był Jindrich Vedmoch (Czechy), trzeci Senad Salkic (Słowenia). Klasyfikację indywidualną kobiet w celności lądowania wygrała Olga Lepezina (Rosja), drugie miejsce zajęła Elena Llaktionova (Rosja), trzecia była Natalia Zimina (Białoruś).