Reklama
Reklama

Rada Ministrów zdecydowała o dokapitalizowaniu spółek wchodzących w skład konsorcjum PGZ-Narew, zaangażowanych w modernizację obrony powietrznej Sił Zbrojnych RP w programie Narew. Przyjętą przez rząd uchwałę przedłożyło Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Łączna kwota dofinansowania wyniesie ok. 3,888 mld PLN / Zdjęcie: MAP

W skład konsorcjum PGZ-Narew wchodzą: Polska Grupa Zbrojeniowa (lider), Huta Stalowa Wola, Jelcz, Mesko, Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrym Techniki Morskiej, PCO, PIT-Radwar, Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1, Wojskowe Zakłady Uzbrojenia, Wojskowe Zakłady Elektroniczne, Zakłady Mechaniczne Tarnów. Przedsiębiorstwa te są zaangażowane nie tylko w program Narew, lecz także inne przedsięwzięcia modernizacyjne na rzecz obronności państwa.

W latach 2024-2030 Konsorcjum ma otrzymać ok. 3,888 mld PLN. Środki mają pochodzić z Funduszu Inwestycji Kapitałowych i być podzielone na 7 etapów. Ich celem jest rozbudowa i unowocześnienie zakładów, zwiększenie potencjału produkcyjno-obsługowego i badawczo-rozwojowego (Safran z zamówieniem WZE, 2024-06-24, MON odpowiada ws. ESSI, 2024-04-17, IBCS dla Wisły i Narwii, 2024-02-29).

Powiązane wiadomości

Udostepnij

Reklama
Reklama

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.