Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

04 września 2018

Na MSPO w Kielcach Wojskowe Zakłady Elektroniczne zaprezentowały innowacyjny, elektromagnetyczny system zwalczania bezzałogowych statków powietrznych Lanca 2.0. Urządzenie opracowano m.in. w odpowiedzi na rosnące przypadki niewłaściwego i niezgodnego z prawem zastosowania cywilnych wersji bezzałogowych statków latających. Takich systemów potrzebują także siły zbrojne.

Głównym zadaniem Lancy 2.0 jest neutralizacja zagrożenia poprzez utrudnienie funkcjonowania lub całkowite unieruchomienie bezzałogowców. Zaproponowane przez WZE rozwiązanie posiada modułową budowę, która pozwala na szybką rozbudowę i konfigurację urządzania (na panelu dotykowym), zgodnie z wymogami danego użytkownika. Ponadto, Lancę 2.0 wyróżnia szeroki zakres częstotliwości pracy, skuteczność neutralizacji bezzałogowców na dystansie do 1 km, analogowa i cyfrowa modulacja sygnału, dwa tryby (Lo i Hi) emitowanej mocy, określanie pozycji i wyznaczanie odległości do celu, niezawodność działania, długi czas pracy na akumulatorach oraz trzy tryby ergonomicznej pracy.

Do pracy nad projektem Lancy 2.0 producent zaprosił m.in. zespół designerów z JotGie Studio Projektowe, którzy opracowali funkcjonalne i wizualne aspekty urządzenia. W wyniku tej współpracy urządzenie może być dopasowane do indywidualnych preferencji i wymogów użytkownika, czego przykładem jest m.in. możliwość zamówienia specjalnej kolorystyki i oznaczeń.

Zdjęcia: WZE

Lekki, przenośny neutralizator BSP, Lanca 2.0, przeznaczony jest przede wszystkim dla wojska, służb ochrony, Policji i innych jednostek odpowiadających za bezpieczeństwo wewnętrzne państwa, zwłaszcza w wymiarze ochrony infrastruktury strategicznej, miejsc użyteczności publicznej i obiektów, których niezakłócone funkcjonowanie ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności cywilnej oraz formacji siłowych. Obecnie nie wiadomo, czy producent zakłada sprzedaż urządzenia na rynku cywilnym, jednak niewykluczone, że taka możliwość pojawi się w przyszłości wraz z rozwojem konstrukcji.

Rosnąca dostępność i coraz powszechniejsze użycie cywilnych wersji bsl powoduje, że wiele instytucji i służb państwowych zaczęło odczuwać potrzebę pozyskania efektywnych środków ich neutralizacji i uniknięcia wynikającego z tego faktu zagrożenia. Do niedawna zdarzało się jednak, że ze względu na ograniczone budżety inwestycyjne podmioty te nie były w stanie zakupić odpowiedniej liczby potrzebnych zestawów do punktowej kontroli i uniemożliwiania ruchu bezzałogowców. Pojawienie się w ofercie WZE systemu Lanca 2.0 może więc pozytywnie wpłynąć na sytuację na rodzimym rynku, który dotąd zdominowany był przez podobnej klasy konstrukcje pochodzące z zagranicy. Zwłaszcza wobec deklarowanej przez producenta wysokiej skuteczności użycia systemu oraz konkurencyjnej ceny. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.