Reklama
Reklama

Formowanie Dowództwa Transformacji i Szkolenia Sił Zbrojnych

Sztab Generalny Wojska Polskiego poinformował o rozpoczęciu procesu formowania Dowództwa Transformacji i Szkolenia Sił Zbrojnych. Jego utworzenie jest odpowiedzią na dynamicznie zmieniające się środowisko bezpieczeństwa i doświadczenia ze współczesnych konfliktów zbrojnych. Nowa struktura będzie odpowiadać za koordynację zmian i rozwój systemu szkolenia WP.

 

Dowództwo będzie miało za zadanie integrację doświadczeń, inicjowanie innowacji i wyznaczanie kierunków dalszego rozwoju armii / Zdjęcie: DG RSZ

Jak podaje SG WP: Powołanie nowego dowództwa odpowiada na potrzebę zapewnienia Siłom Zbrojnym RP zdolności do ciągłej adaptacji, utrzymania wysokiej gotowości bojowej i skutecznego reagowania na zagrożenia militarne i hybrydowe. Fundamentem jego działalności będzie budowa kultury ciągłego doskonalenia, rozwój nowoczesnego przywództwa i podnoszenie jakości szkolenia żołnierzy wszystkich szczebli.

Dowództwo będzie miało za zadanie integrację doświadczeń, inicjowanie innowacji i wyznaczanie kierunków dalszego rozwoju armii. Zajmować się będzie koordynacją procesów transformacyjnych, rozwojem innowacyjnych rozwiązań szkoleniowych i wdrażaniem doświadczeń ze współczesnych konfliktów. Wesprze także rozwijanie zdolności operacyjnych i przygotowanie sił zbrojnych do operacji wielodomenowych.

Dowódcą nowej struktury został gen. dyw. Jarosław Górowski. Wcześniej pełnił on obowiązki dowódcy Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód. Jego zastępcą został gen. bryg. dr Andrzej Lis, który wcześniej był dyrektorem Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych.

Powiązane wiadomości

Udostepnij

Reklama
Reklama

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.