Wiadomości
Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że do Polski trafiła kolejna partia czołgów K2GF. Jest to 20 czołgów wyprodukowanych w Republice Korei przez Hyundai Rotem. Oznacza to, że Koreańczycy dostarczyli wszystkie ze 180 czołgów zamówionych w ramach pierwszej umowy wykonawczej z 2022.

W 2026 rozpocząć się mają dostawy czołgów zamówionych wraz z podpisaniem drugiej umowy wykonawczej 1 sierpnia 2025. Mowa o 116 czołgach K2GF i pierwszych 64 wozach w spolonizowanej wersji K2PL. Jak wynika z komunikatu szefa MON, w przyszłorocznych dostawach znajdą się również wozy wyprodukowane (realnie najprawdopodobniej zmontowane) w Polsce.
Do tej pory wszystkie odebrane K2 zostały dostarczone jednostkom 16. Dywizji Zmechanizowanej.








