Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Marek Czerwiński

Na nasz rynek trafiły właśnie nowe lunety celownicze Delta Optical Titanium, o parametrach 4,5-30x50 oraz 2,5-16x50. Dysponują prawie siedmiokrotnym zoomem (pierwsza dokładnie 6,66, druga 6,4 - jest to więcej niż seria Z6 Swarovskiego), co oczywiście rozszerza zakres możliwych zastosowań. Celowniki w stu procentach pochodzą z Japonii.

Celownik optyczny Titanium 4,5-30x50 / Zdjęcie: Delta Optical

Optyka wykonana jest jako jednoczęściowa i w pełni hermetyczna. Dzięki wypełnieniu azotem nie ma niebezpieczeństwa zaparowania szkieł przy nagłych zmianach temperatury. Tubus celownika, zgodnie z obowiązującymi trendami, ma średnicę 30 mm. Jakość soczewek, wykonanych z pełnym wielowarstwowym pokryciem jest bardzo dobra, co przekłada się na wysoką transmisję światła.

Mechanizm podświetlenia znaku celowniczego umieszczony jest na okularze. Jego włączenie i wyłączenie słyszymy - choć trzask zapadki jest przy tym bardzo cichy - natomiast sama, płynna regulacja natężenia przebiega bezszmerowo. Na bocznym, lewym bębnie umieszczony jest mechanizm regulacji paralaksy. (ciąg dalszy w numerze)


Broń i Amunicja - 06/2008
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.