Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Lech Klaude

Samuel Colt, zapewne zainspirowany pudłami od pistoletów pojedynkowych, zastosował identyczne do podarunkowych wersji swoich rewolwerów. Znakomicie się składało, ponieważ owe rewolwery nie były jeszcze bronią typową i często wymagały posiadania nietypowej prochownicy. Poczesne miejsce zajmowały również kleszcze do odlewania kul czy pocisków, narzędzia do czyszczenia i demontażu. Colt cenił reklamę i rozsyłał egzemplarze swoich rewolwerów w takich właśnie kasetach do wszystkich znaczących osób Ameryki, a także do domów panujących w Europie. Starał się wykorzystać wszelkie okazje do promocji swoich wyrobów i bardzo często na pudełku znalazł się odpowiedni, okolicznościowy napis - taki dar trudno jest odrzucić.

Kaseta na broń, wykonana z metalowej skrzynki na narzędzia, wyłożona czerwonym aksamitem /Zdjęcie: Lech Klaude

Te wzorce znalazły szybko naśladowców i coraz więcej strzelców kupowało takie gotowe zestawy dla siebie lub były im wręczane z najprzeróżniejszych okazji. Skrzyneczki bywały proste sosnowe, ale tworzono jest również z cennych gatunków drewna, były intarsjowane i inkrustowane, zależnie od gustu i możliwości finansowych nabywcy. Dzisiaj wielu strzelców czarnoprochowych własnoręcznie wykonuje takowe kasety dla swojej broni. Służą one do jej przechowywania, przenoszenia na strzelnicę lub prezentowania w domu. I, co dla nas istotne, nietrudno taką skrzynkę wykonać samemu.(ciąg dalszy w numerze)


Broń i Amunicja - 02/2007
Drukuj Góra