Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Jakub Link-Lenczowski

Brytyjska firma Daystate Small Arms jest jednym z najstarszych i najbardziej renomowanych producentów karabinków pneumatycznych klasy PCP (Pre-Charged-Pneumatics). Od wczesnych lat 1970. wprowadza na rynek tak znane konstrukcje jak: Huntsman, Harrier X, Harrier X2, Mk 3, Air Wolf i Air Ranger. Karabinki spod znaku Daystate zyskały sobie szeroką rzeszę zwolenników zarówno swoją jakością, jak i niewątpliwą urodą. Poniższy artykuł chciałbym poświęcić jednemu z najbardziej znanych pneumatyków ze stajni Daystate.

Wiatrówka Daystate Harrier X /Zdjęcie: Jakub Link-Lenczowski

Harrier X kalibru .177 już na pierwszy rzut oka robi wrażenie swoją zwartą budową. Karabinek wyposażony jest w łoże prestige thumbhole, ze specjalnym otworem na kciuk, co pozwala na utrzymanie powtarzalnego chwytu przy składaniu się do strzału, a to podnosi celność. Jest to rozwiązanie często stosowane w osadach karabinków dedykowanych do strzelania precyzyjnego. Jego składność bardzo dobrze rokuje, jeżeli chodzi o używanie tego karabinka w terenie. W Anglii, gdzie jest to prawnie dozwolone, jest to sprzęt stosowany min. do polowania na małe gryzonie. Dlatego też kompaktowa budowa oraz stosunkowo mała waga są znaczącym atutem. Na rodzimym, polskim gruncie taka konstrukcja doskonale się sprawdza podczas zawodów HFT (Hunting Field Target). Jednak z racji swojej dosyć wysokiej ceny, nie jest to wiatrówka przeznaczona dla ludzi chcących postrzelać rekreacyjnie kilka razy do roku.(ciąg dalszy w numerze)


Broń i Amunicja - 02/2007
Drukuj Góra