Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Dariusz Sałata, Krzysztof Sałata, Andrzej Wrona

W dniach 11-13 października br. odbył się kurs szkoleniowo-metodyczny dla kierowniczej kadry lotnictwa Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej - ZLOT 2010.

MiG-29 z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego z Mińska Mazowieckiego / Zdjęcie: Krzysztof Sałata

Przedsięwzięcie, którego celem jest zweryfikowanie poziomu wyszkolenia dowódców jednostek, składa się z elementów praktycznych oraz teoretycznych. Brały w nim udział statki powietrzne i kadra ze wszystkich rodzajów wojsk: Sił Powietrznych, Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej.

ZADANIA PRAKTYCZNE

Jesienna pogoda, gęsta mgła oraz niska podstawa chmur, zalegające na krzesińskim lotnisku pierwszego dnia kursu, sprawiły, że operacje lotnicze rozpoczęły się z kilkugodzinnym opóźnieniem.

Sprawdzian praktyczny polegał na wykonaniu postawionego zadania (dla części załóg na 21. Centralnym Poligonie Lotniczym w Nadarzycach) i lądowaniu na lotnisku 31. BLotT. Zadania te różniły się, w zależności od rodzaju jednostki reprezentowanej przez poszczególnych lotników, i obejmowały loty w ugrupowaniu COMAO, eskortowe oraz osłonowe, ataki na cele naziemne z użyciem lotniczych środków bojowych oraz akcję poszukiwawczo-ratowniczą. Łącznie w 28 lotach wylatano ponad 64 godziny. Oprócz śmigłowców i samolotów biorących udział w Zlocie, loty szkoleniowe wykonywało dziewięć F-16 z 31. Bazy. Dzięki temu całkowita liczba statków powietrznych operujących tego dnia na lotnisku w Krzesinach wyniosła 47.

więcej w numerze


Skrzydlata Polska - 11/2010
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.