Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Grzegorz Sobczak

Wśród imprez lotniczych w Polsce stałe miejsce ma już Międzynarodowa Wystawa Lotnicza Air Fair w Bydgoszczy. W dniach 20 i 21 maja br. odbyła się już piąta edycja tej imprezy. Z roku na rok przybywa wystawców. Tym razem organizatorzy musieli przeznaczyć dla nich kolejny, większy hangar.

Fragment  ekspozycji na wystawie Air Fair 2011 / Zdjęcie: Grzegorz  Sobczak

Wystawa stała się okazją do podpisania umowy między WZL Nr 2 i koncernem Lockheed Martin, na mocy której bydgoski zakład otrzyma technologię usuwania powłok lakierniczych metodą plastic media blasting, która będzie wykorzystywana podczas remontów polskich F-16. W tym celu w zakładzie niebawem rozpocznie się budowa nowego hangaru, gdzie będzie prowadzone usuwanie powłok lakierniczych nową metodą.

Umowa została zaliczona do pakietu offsetowego LM, związanego z zakupem przez Polskę samolotów F-16.

Jednym z wiodących tematów wystawy był trwający właśnie przetarg na samoloty szkolne dla Sił Powietrznych. Niestety, obecny na wystawie podsekretarz stanu ds. uzbrojenia w MON Marcin Idzik nie wypowiedział się odnośnie spodziewanego terminu ogłoszenia tzw. krótkiej listy producentów zaproszonych do drugiego etapu przetargu. Z oficjalnych informacji MON wynika, że przetarg ma być rozstrzygnięty jeszcze w tym roku. Producenci czekają jednak na szczegółowe wymagania, jakie mają się pojawić przy ogłoszeniu drugiego etapu przetargu.


Skrzydlata Polska - 06/2011
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.