Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Lidia Kosk

Podczas wyjazdu na doroczne 63. Posiedzenie Międzynarodowej Komisji Spadochronowej IPC-FAI, które w tym roku w odbyło się w dniach 7-12 lutego w Buenos Aires (Argentyna), zainicjowałam spotkanie z ambasadorem Polski w Argentynie - Jackiem Bazańskim.

63. Posiedzenie Międzynarodowej Komisji Spadochronowej IPC-FAI w Buenos Aires w Argentynie / Zdjęcia: Lidia Kosk

Spotkanie miało na celu zaanonsowanie udziału polskiej szybowcowej ekipy w Mistrzostwach Świata w Argentynie, które odbędą się w dniach 5-20 stycznia 2013. W spotkaniu uczestniczył pracownik ambasady Łukasz Wójcik, który - będąc sam szybownikiem - oferował znaczną pomoc przede wszystkim w umieszczeniu na stronie Ambasady informacji na temat zawodów, w kontaktach z pismami polonijnymi oraz Polonią argentyńską. Rozmowa przebiegła w sympatycznej atmosferze. Przekazałam informacje na temat osiągnięć polskich sportowców lotniczych, zaprezentowałam filmy.

We wszystkich dniach obrad Międzynarodowej Komisji Spadochronowej uczestniczył prezydent FAI John Grubbstrom. Miałam okazję porozmawiać z nim m.in. o wyborze Wrocławia na miasto organizatora Igrzysk Sportów Nieolimpijskich (World Games) w 2017. Prezydent gratulował nam wyboru przez WAGA (World Air Games Association) polskiej oferty, oceniając ją bardzo wysoko. Bardzo życzliwie wyrażał się też o Polakach i ich zdolnościach organizacyjnych. Przytoczył kilka przykładów świetnych organizatorów imprez międzynarodowych (mistrzostw świata i Europy), organizowanych przez Aeroklub Polski.


Skrzydlata Polska - 03/2012
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.