Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Ewa Daszewska

Balony na ogrzane powietrze stały się wizytówką Ełku. Zimowe zawody balonowe to rzadkość, a mają niepowtarzalny urok i dają możliwość latania w środku dnia. Nic więc dziwnego, że II Zimowe Mazurskie Zawody Balonowe o Puchar Prezydenta Miasta Ełku, w dniach 17-19 lutego przyciągnęły wielu widzów.

Mimo że zimą do Ełku wróciło niewiele balonów, cieszyły się  zainteresowaniem publiczności, obserwującej start aerostatów / Zdjęcie:  Rafał Galicki

Zaplanowanie zimowych zawodów stwarza wiele trudności. Przede wszystkim musi sprzyjać pogoda. Opady śniegu uniemożliwiają latanie, natomiast mróz jest wskazany, bo na ściętej tafli jezior można wyłożyć cele lub ewentualnie wylądować. Brak termiki pozwala na wykonywanie lotów o każdej porze dnia. Piloci chętnie podejmują wyzwanie startu w zimowych zawodach, gdyż mogą potrenować przed sezonem letnim oraz sprawdzić się w surowych warunkach.

Ełk jest miastem przyjaznym baloniarstwu. Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku, upatruje w organizowaniu zawodów zimą okazję do pokazania atrakcyjności Mazur nie tylko w okresie letnim. Urząd Miasta, główny sponsor imprezy, widzi w nich szansę dla regionu. Tym razem do Ełku dojechało 13 załóg balonowych z Polski i Litwy, na zgłoszonych 15.


Skrzydlata Polska - 04/2012
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.