Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Bogdan Wierzba

12 lutego br. Bemowskie Centrum Kultury gościło młodych szybowników z 7 stołecznych i podwarszawskich klubów modelarskich. W hali OSiR rozegrane zostały Mistrzostwa Warszawy Młodzików w konkurencji modeli szybowców halowych klasy F1N. Impreza przebiegała pod patronatem burmistrza dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy - Jarosława Dąbrowskiego.

Młodzi szybownicy ze  starszymi kolegami - realizatorami pokazów modelami zdalnie sterowanymi /  Zdjęcia: Rafał Galicki

Spośród 68 zgłoszonych uczestników, sklasyfikowanych zostało 65. To mniej niż przed rokiem, a powodem była nieobecność, licznych zwykle, reprezentacji Pałacu Młodzieży oraz Domu Kultury z Rembertowa. Mistrzostwa modeli szybowców halowych, rozegrane już szósty raz na Bemowie, miały wyjątkowo medialny charakter i były oglądane przez warszawską publiczność z dużym zainteresowaniem. Zupełna cisza, gdy leciał model, i gromkie brawa na trybunach po wylądowaniu, były tego najlepszym świadectwem. To były chwile łudząco podobne do tych z kortu tenisowego. Podobnie jak inne bemowskie imprezy dla najmłodszych modelarzy, mistrzostwa halowe z zainteresowaniem filmowane były przez ekipę telewizyjną TVP Kronika waw.pl.

Zdjęcia: Anna Liminowicz


Skrzydlata Polska - 04/2012
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.