Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Marek Czerwiński

Założone w 1985 tureckie przedsiębiorstwo Khan Arms Company jest uznanym producentem strzelb gładkolufowych, wyrabiającym wszelkie rodzaje broni śrutowej we wszystkich możliwych kalibrach. Ulokowany na 10 tys. metrów kwadratowych zakład (z czego 3000 m2 zajmują same hale) wytwarza nadlufki (boki), jak też dubeltówki, strzelby powtarzalne (pompki) i samopowtarzalne.

Khan Arms Company jest jednym z najlepszych tureckich producentów strzelb gładkolufowych. Na zdjęciu nadlufki produkowane przez zakład K226 (pierwsza i druga) i K213 (trzecia i czwarta) / Zdjęcie: Marek Czerwiński

Khan Arms Company jest trzecim na świecie producentem, który wprowadził do swojej oferty strzelby dwufunkcyjne, łączące zalety konstrukcji samopowtarzalnych i powtarzalnych. Jako egzotykę należy potraktować łamane śrutowe pojedynki K142 X-Break, bowiem w Polsce od dawna nikt takiej broni nie używa, a więc i nie kupuje.

Zarówno nadlufki, jak i śrutówki horyzontalne Khan Arms Company mają baskile ściśle dostosowane gabarytami do kalibru broni. Pozwala to na realne zmniejszenie masy strzelb małokalibrowych, w przypadku modelów kalibru .410 jest to 2,3-2,6 kg, dla 20/76 zakres 2,5-2,7 kg. Inni producenci często idą na łatwiznę stosując baskile czy komory zamkowe od kalibru 12 do wszystkich innych swoich modeli. Doprowadza to do iście kuriozalnych sytuacji, gdy strzelby kalibru 20 czy 28 charakteryzuje się masą nie mniejszą od standardowej dwunastki!

(ciąg dalszy w numerze)


Broń i Amunicja - 04/2012
Drukuj Góra