Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Santiago Rivas

Wojska lotnicze Kolumbii mają największe w Ameryce Łacińskiej doświadczenie związane z prowadzeniem działań asymetrycznych i plasują się pod tym względem także w czołówce światowej. Ich dowódca przedstawia stan obecny i plany na przyszłość.

Para samolotów Kfir C12 wojsk lotniczych Kolumbii. W 2008 Kolumbia zakupiła w Izraelu 12 samolotów Kfir. Już po dostawie siedem z nich zmodernizowano do wersji C10, a trzy do wersji C12 / Zdjęcie: Santiago Rivas

Pomimo że Kolumbijczycy nie mają niemal żadnego doświadczenia w prowadzeniu działań bojowych przeciwko innemu państwu (za wyjątkiem sporu granicznego z Peru o miasto Leticia, w 1932) Fuerza Aérea Colombiana (wojska lotnicze Kolumbii, FAC) mają największe w Ameryce Łacińskiej doświadczenie w operacjach bojowych, które prowadzą przez niemal 50 lat przeciwko komunistycznej partyzantce i przemytnikom narkotyków, którzy rujnują kraj.

Po wielu latach łagodnych rządów i niewielkich możliwości zwalczania rebeliantów, pod koniec lat 1990., dzięki naciskom ze strony Stanów Zjednoczonych i politykom chcącym zakończyć długotrwałą wojnę, rozpoczęto proces przezbrajania wojsk lotniczych, zwiększając ich możliwości i polepszając szkolenie personelu, co doprowadziło do bezprecedensowego skoku jakościowego i ilościowego. Najlepiej świadczy o tym fakt, że w ciągu ostatnich 18 lat FAC wykonały 7000 operacji bojowych i zdefiniowały zasady użycia uzbrojenia. Około 75–80% z tych operacji przeprowadzono nocą – wszystkie jednostki są przeszkolone w użyciu okularowych wzmacniaczy obrazu (NVG). Łącznie jednostki FAC wylatują około 90 tys. godzin rocznie.


Skrzydlata Polska - 12/2012
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.