Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Bartosz Głowacki

Podstawowym ograniczeniem związanym z uprawianiem spadochroniarstwa jest konieczność wzniesienia się na odpowiednią wysokość, z której można następnie wykonać skok. Oczywiście, im wyżej, tym lepiej, ponieważ każdy skoczek chce, aby czas przebywania w powietrzu był jak najdłuższy. Jednak w tym celu niezbędne jest wynajęcie statku powietrznego, który wyniesie go na odpowiednią wysokość, co wiąże się z dużymi kosztami.

Unoszenie się w strumieniu powietrza wytwarzanym przez tunel daje możliwość zapoznania się ze zjawiskami zachodzącymi po opuszczeniu statku powietrznego, przed otworzeniem się czaszy spadochronu / Zdjęcie: Marcin Rybarczyk

Rozwiązaniem problemu okazał się... pionowy tunel aerodynamiczny, w którym można szybować w strumieniu powietrza. Niestety, do tej pory w naszym kraju nie było tego typu urządzenia, tak więc miłośnicy skoków spadochronowych musieli podróżować po całym świecie. Obecnie nie trzeba już odbywać dalekich wojaży. W podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie zainaugurowano działalność pierwszego w Polsce tunelu aerodynamicznego – symulatora swobodnego spadania.

Jak mówi Marcin Rybarczyk, będący właścicielem urządzenia, pomysł zrodził się z branży rozrywkowo-rekreacyjnej, w której działamy, udostępniając ludziom pomysły i urządzenia umożliwiające realizację niekonwencjonalnych imprez. Rynek usług tego typu jest dość duży, tak więc postanowiliśmy wejść na niego z kolejnym nowym urządzeniem – tunelem aerodynamicznym do lotów swobodnych.


Skrzydlata Polska - 12/2012
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.