Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Zibi

Nawiązując do ostatniego tekstu dotyczącego strzelectwa praktycznego, nie sposób pominąć tak istotnego elementu, jakim jest regulaminowy podział na klasy sprzętowe. Różnorodność broni i ich cechy konstrukcyjne nie pozostały bez odbicia w przepisach. Aby strzelectwo praktyczne miało wymiar sportu konieczne stało się stworzenie zasad dających równe szanse wszystkim startującym zawodnikom. W tym artykule chciałbym omówić zarówno różnice dotyczące poszczególnych klas sprzętowych jak i przybliżyć aspekt ekonomiczny związany z uprawianiem strzelectwa praktycznego.

Pistolet CZ kalibru .40SW stworzony i tuningowany do klasy Open / Zdjęcie Zibi

Federacja Strzelectwa Praktycznego zrzesza ludzi posiadających wspólną cechę, którą jest zamiłowanie do broni. Wynika ono z różnych powodów, z których podstawowym jest chęć do jej posiadania i, oczywiście, używania w formie rywalizacji sportowej. Geneza IPSC jako dyscypliny ma wprawdzie swoje początki w strukturach paramilitarnych, lecz jednak większość osób uprawiających strzelectwo praktyczne to cywile.

Aby wyjaśnić kwestie dotyczące podziału broni ze względu na klasy, należy podkreślić, że w federacji podstawowy podział dotyczy zawodów rozgrywanych w kilku grupach sprzętowych: Hangun - broń krótka, dotyczy pistoletów i rewolwerów, jest to najpopularniejsza grupa, w której organizuje się największą liczbę zawodów, Rifle - karabin/karabinek, Shotgun - strzelba gładkolufowa, Tournament - turnieje, w których zawody rozgrywane są w kilku grupach sprzętowych (jednym z bardziej znanych jest turniej rozgrywany w Czeskim Krumlowie CZ 3-GUN, w 2006 odbędzie się on na początku sierpnia).

(ciąg dalszy w numerze)


Broń i Amunicja - 03/2006
Drukuj Góra