Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.Broń i Amunicja - 06/2009

W ostatnim w 2009, świątecznym numerze magazynu Broń i Amunicja dział Myśliwska zdominowany jest przez sztucery dźwigniowe (lever action) produkowane przez Marlina oraz Savage, jak również nieznaną szerzej na polskim rynku amunicję Hornady Mfg Co. Niespodzianką części Bojowej są wspomnienia Dymitra Sziriajewa - rosyjskiego konstruktora broni, twórcę m.in. karabinka do amunicji strzałkowej AO-27, który polemizuje z mitem o autorskim pochodzeniu karabinka Kałasznikowa, pokazując, że twórcę na każdym etapie prac wspierało spore grono nieznanych dzisiaj radzieckich konstruktorów. Poza tym, kolejny z serii tekstów o polskiej amunicji powstałej po 1990 roku w MESKO autorstwa Grzegorza Franczyka, tym razem karabinowej 7,62 mm x 51 rozwijanej w ramach programu Rubid. Dział kończy artykuł opisujący granatniki rewolwerowe - od pierwszych modeli z lat 1930., przez pokazywane w kraju południowoafrykańskie Mk 1L i Mk 1S oraz amerykański Mk 14 Mod 0 do najnowszej polskiej konstrukcji z tarnowskiego OBRSM RGP-40. W dziale Rekreacyjna można przeczytać, jak rozwija się obecnie sportowe strzelectwo czarnoprochowe, ponadto Bartosz Szymonik opisuje ogromny, rozwijany obecnie potencjał replik karabinków automatycznych ASG napędzanych green gasem, zaś Jakub Link-Lenczowski przedstawia brytyjskiego grubasa - wbrew nazwie doskonale wyważoną i składną wiatrówkę Theoben Rapid MFR. W ostatniej części magazynu Bogusław Dawiec zdaje relacje z testu rękawiczek Mechanix Wear, które trafiły również do zaprzyjazionych z Bronią i Amunicją żołnierzy i antyterrorystów, zaś Piotr Langenfeld - specjalny wysłannik BiA i R-wto do Afganistanu - poświęca swój reportaż snajperom z amerykańskiej 10. Dywizji Górskiej operującej w prowincji Logar. Numer tradycyjnie kończy felieton Tomasza Z. Majkowskiego.

Serdecznie zapraszamy również do udziału w świątecznych konkursach - zwycięzcy otrzymają sprzęt Mechanix Wear (kurtki i rękawiczki) oraz polskie kalkulatory balistyczne KaBal.

Drukuj Góra