Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

2 spadochroniarki zginęły w katastrofie Cessny P206

Lotnictwo cywilne, 21 kwietnia 2008

Podczas przymusowego lądowania na lotnisku w Mt. Vernon w Missouri samolotu Cessna P206 zginęły 2 spadochroniarki, a pilot został poważnie ranny.

6-miejscowy samolot (nr ser. P206-0037, rej. N2537X, wyprodukowany w 1964), który rozbił się w sobotę o 16:19, należał do FreeFall Express Skydiving. Lądował przymusowo prawdopodobnie po awarii silnika w czasie startu. Samolot wbił się w ziemię ok. 2 km od pasa startowego. Jego pilot, 32-letni Jazon Rog, został ciężko ranny i przebywa w szpitalu w stanie krytycznym. Jedna ze spadochroniarek, 32-letnia Jennifer Collins, zginęła uderzając w usterzenie poziome. Drugą, 36-letnia Marnie Fuller, znaleziono nieżywą w kabinie. Pozostałe spadochroniarki zdołały wyskoczyć z samolotu i nie odniosły poważniejszych obrażeń.

FreeFall Express Skydiving istnieje od 1995. Zatrudnia 21 pracowników. Obie ofiary katastrofy były pracowniczkami spółki.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.