Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Argentyna oficjalnie zaprezentowała TAM 2C

Wojska lądowe, 10 maja 2013

Wojska lądowe Argentyny oficjalnie zaprezentowały zmodernizowany czołg TAM (Tanque Argentino Mediano).

TAM 2C w czasie prób poligonowych. Napęd wieży i lufy został zmieniony z hydraulicznego na elektryczny. Pomocniczy zespół napędowy (APU) pozwoli z kolei na używanie podstawowych systemów pokładowych wozu nawet przy wyłączonym silniku. W pierwszej kolejności, opisanej modernizacji poddane zostanie 108 z około 230 TAM-ów należących do wojsk lądowych Argentyny / Zdjęcie: Defesanet

Prezentacja miała miejsce w trakcie obchodzonego 26 kwietnia święta el día del Arma de Caballería, jednak resort obrony poinformował o niej dopiero w ostatnich dniach. Zaprezentowany czołg został przekazany Argentyńczykom w marcu br. (Pierwszy TAM dla Argentyny, 2013-03-14). Wóz został zmodernizowany przez izraelski Elbit Systems (Modernizacja TAM, 2011-09-27). Prace wykonywane były na terenie zakładów wojskowych Agrupación de Arsenales 601.

Pomimo odebrania wozu przed 2 miesiącami, Buenos Aires nie zdecydowało się wcześniej na jego publiczną prezentację. Pojazd poddawany był serii prób poligonowych, mających ocenić skuteczność wprowadzonych przez Izraelczyków udoskonaleń konstrukcji. Publiczny debiut czołgu w czasie niedawnego święta może, choć nie musi, świadczyć o tym, że Argentyńczycy zaakceptowali wykonane przez Elbit prace modernizacyjne.

Modernizacja argentyńskich TAM zakłada m.in. doposażenie ich w nowe systemy obserwacji i analizy pola walki oraz kierowania ogniem. Żywotność czołgów na polu walki zostanie zwiększona poprzez zmniejszenie sygnatury cieplnej oraz zainstalowanie systemu ostrzegającego przed opromieniowaniem wiązką laserową lub w paśmie podczerwieni. Nowe środki łączności zwiększą interoperacyjność pojazdu z sojuszniczymi jednostkami na polu walki.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.