Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zlecenie na Javeliny

Wojska lądowe, 24 maja 2013

Departament Obrony USA złożył zamówienie na dostawę niesprecyzowanej liczby ppk Javelin Block I wraz z wyposażeniem dodatkowym.

Prace nad FGM-148 Javelin rozpoczęły się w połowie lat 1980. Pierwsze pociski znalazły się w wyposażeniu US Army 10 lat później. Zastąpiły one ppk starszej generacji, M47 Dragon / Zdjęcie: US Army

Maksymalna wartość zamówienia wynosi 53,3 mln USD. W ramach jego realizacji, spółka joint venture Lockheed Martin i Raytheon, Javelin, dostarczy Departamentowi Obrony USA ppk Javelin wraz z wyposażeniem dodatkowym m.in. w postaci wyrzutni (Command Launch Unit).

Zostaną one przekazane wojskom lądowym i Korpusowi Piechoty Morskiej USA (USMC). Trafią też do wybranych państw sojuszniczych, w tym m.in. Indonezji (Zamówienie na Javeliny, 2012-11-20) i Jordanii w ramach rządowego programu Foreign Military Sales (FMS). Złożone przez Dżakartę w listopadzie 2012 zamówienie dotyczyło 180 pocisków w wersji Block I, 25 CLU, a także odpowiedniej liczby pocisków ćwiczebnych i akumulatorów z układami chłodzenia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra