Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zlecenie na Javeliny

Wojska lądowe, 24 maja 2013

Departament Obrony USA złożył zamówienie na dostawę niesprecyzowanej liczby ppk Javelin Block I wraz z wyposażeniem dodatkowym.

Prace nad FGM-148 Javelin rozpoczęły się w połowie lat 1980. Pierwsze pociski znalazły się w wyposażeniu US Army 10 lat później. Zastąpiły one ppk starszej generacji, M47 Dragon / Zdjęcie: US Army

Maksymalna wartość zamówienia wynosi 53,3 mln USD. W ramach jego realizacji, spółka joint venture Lockheed Martin i Raytheon, Javelin, dostarczy Departamentowi Obrony USA ppk Javelin wraz z wyposażeniem dodatkowym m.in. w postaci wyrzutni (Command Launch Unit).

Zostaną one przekazane wojskom lądowym i Korpusowi Piechoty Morskiej USA (USMC). Trafią też do wybranych państw sojuszniczych, w tym m.in. Indonezji (Zamówienie na Javeliny, 2012-11-20) i Jordanii w ramach rządowego programu Foreign Military Sales (FMS). Złożone przez Dżakartę w listopadzie 2012 zamówienie dotyczyło 180 pocisków w wersji Block I, 25 CLU, a także odpowiedniej liczby pocisków ćwiczebnych i akumulatorów z układami chłodzenia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.