Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy bezzałogowiec Aeryon Labs

Lotnictwo wojskowe, 24 maja 2013

Amerykańskie przedsiębiorstwo Aeryon Labs zaprezentowało nowy bezzałogowy wiropłat obserwacyjny SkyRanger.

Według założeń producenta SkyRanger może być eksploatowany przez wojsko (na szczeblu drużyny lub plutonu), siły porządku publicznego i organizacje cywilne. Operacje lotnicze mogą być wykonywane z ziemi lub pokładów jednostek pływających / Zdjęcie: Aeryon Labs

Całkowita średnica SkyRangera wynosi 102 cm, a wysokość – 40 cm w położeniu rozłożonym. Natomiast w położeniu złożonym wiropłat ma gabaryty 25 x 50 cm. Jego masa całkowita to 2,4 kg.

Napęd stanowi silnik elektryczny poruszający 4 dwułopatowe wirniki nośne.

SkyRanger może wykonywać loty o maksymalnej długotrwałości 50 minut, przy stałym wietrze wiejącym z prędkością 65 km/h i podmuchach dochodzących do 90 km/h, w temperaturze otoczenia od -30°C do + 50°C. Maksymalna wysokość lotu to 1500 m nad poziomem ziemi.

Zasięg łącza radiowego wynosi 3 km. Opcjonalnie bsl może działać w odległości 5 km od operatora. Steroawnie lotem odbywa się za pomocą komputera z ekranem dotykowym.

Wyposażenie, które może przenosić SkyRanger obejmuje urządzenia optoelektroniczne (kamera TV o rozdzielczości 1080p30 HD H.264, zdjęcia wielkości 15 Mpix i kamera termowizyjna 640x480 H.264 video). Zarejestrowane obrazy i filmy przesyłane są do stacji naziemnej przy pomocy kodowanych łączy cyfrowych.

Po złożeniu bsl wraz z komputerem i zestawem części zamiennych mieszczą się w plecaku i mogą być przenoszone przez 1 człowieka.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.