Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze próby kwalifikacyjne MdCN

Marynarka wojenna, 05 lipca 2013

Francja przeprowadziła pierwszą próbę kwalifikacyjną pocisku samosterującego Missile de Croisière Naval (MdCN).

Missile de Croisière Naval (MdCN) w czasie niedawnej próby zrealizowanej na terenie poligonu rakietowego Biscarrosse na południowym zachodzie Francji / Zdjęcie: DGA

Test został wykonany 1 lipca na terenie poligonu rakietowego Biscarrosse na południowym zachodzie kraju. Za jej organizację i przebieg odpowiadała francuska rządowa agencja zamówień wojskowych (Direction Générale de l’Armement). Poprzedziły ją wcześniejsze próbne wystrzelenia pocisku, do których doszło w 2012 (Udany test MdCN, 2012-10-26, Udany test SCALP Naval, 2012-07-13).

Scenariusz wydarzenia zakładał próbne odpalenie pocisku w warunkach symulujących jego start z pokładu fregaty. Zamiarem organizatorów była ocena działania MdCN, zwłaszcza zasięgu oraz pracy zainstalowanych układów nawigacyjnych, w tym nawigacji bezwładnościowej.

Po wprowadzeniu do służby, MdCN będzie użytkowany m.in. przez fregaty typu FREMM (Aquitaine wystrzeliła Aster, 2013-02-06, Aquitaine odebrana, 2012-11-27). Według obecnego terminarza, wprowadzanie pocisku do uzbrojenia rozpocznie się w  2014.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.