Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zmodyfikowany MiG-29 w 23. BLT

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 29 lipca 2013

Dzisiaj do 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego przyleciał pierwszy samolot MiG-29A ze zmodyfikowaną awioniką. Dostawy pozostałych 15 zmodyfikowanych myśliwców zakończą się w 2014.

Umowa na modyfikację 16 samolotów MiG-29 (13 w odmianie jednomiejscowej i trzech w wersji treningowej) została podpisana w 2011. Dzisiaj 23. BLT odebrało pierwszy samolot z unowocześnioną awioniką

12 sierpnia 2011 Ministerstwo Obrony Narodowej i bydgoskie Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 (WZL-2) podpisały wartą 126 mln zł umowę na doposażenie w nową awionikę 13 jednomiejscowych samolotów MiG-29A i 3 dwumiejscowych MiG-29UB, dostawę pakietu logistycznego, agregatów i przeprowadzenie szkolenia personelu latającego i służby inżynieryjno-lotniczej. Pozwoli to przedłużyć eksploatację rosyjskich myśliwców do 2028 (Wydatki MON na modernizację SZ, 2008-06-07).

Nowa awionika myśliwca MiG-29A o numerze bocznym 89, który odebrany został dzisiaj Siły Powietrzne / Zdjęcia: Siły Powietrzne

Zmiany awioniki obejmują instalację szyny danych MIL-Std-1553B, interfejsów INSB-29, AVB-29 i HDB-29, kolorowego, wielofunkcyjnego wskaźnika o wymiarach 127 x 102 mm, komputera misji MDP, nawigacyjnej platformy laserowej EGI (INS i GPS z zabudowanym modułem SAASM), wyświetlacza UFCP, cyfrowego rejestratora wideo, kamery i komputera danych aerodynamicznych z nadajnikiem TOT. Ponadto zabudowana zostanie druga, dwuzakresowa radiostacja Rockwell Collins UHF/VHF z systemem kodowania HaveQuick I/II i SATURN wraz z nowym pulpitem PS-COM-01 radiostacji R-862.

Dzisiaj pierwszy tak zmodyfikowany MiG-29A o numerze 89 dotarł do 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim, choć maszyna została przekazana przez WZL-2 wojsku w piątek. W ciągu kilkunastu dni do 23. BLT dotrze kolejny samolot (o numerze 38) z zmienioną awioniką, a do końca 2014 (choć pierwotnie podawano jako datę lipiec 2014) do bazy trafi ostatni z 16 doposażonych myśliwców. Oblot zmodyfikowanego MiG-29UB zaplanowano pierwotnie na czwarty kwartał 2013, ale prawdopodobnie nastąpi aneksowane przesunięcie na poczatek 2014.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.