Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zidentyfikowano ofiary wypadku MH-60S

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 25 września 2013

US Navy podała nazwiska 2 zaginionych członków załogi rozbitego w niedzielę śmigłowca morskiego MH-60S Knighthawk. Akcję poszukiwawczą już przerwano, a wojskowych uznaje się za zmarłych.

Rozbity w niedzielę MH-60S Knighthawk stacjonował na pokładzie niszczyciela rakietowego typu Arleigh Burke, USS William P. Lawrence (DDG 110) (na zdjęciu). Śmigłowiec wchodził w skład lotniskowcowej grupy uderzeniowej (Carrier Strike Group) nr 11, której przewodzi atomowy lotniskowiec typu Nimitz, USS Nimitz (CVN 68) / Zdjęcie: US Navy

Przypomnijmy, że do wypadku z udziałem M-60S doszło w niedzielę (MH-60S spadł do Morza Czerwonego, 2013-09-23). Z niewyjaśnionych przyczyn śmigłowiec spadł do Morza Czerwonego. 2 członków jego załogi, których do tej pory nie udało się odnaleźć, uznano za zmarłych. US Navy zidentyfikowała ich jako: Lieutenant Commander (kmdr ppor.) Landon L. Jones i Chief Warrant Officer 3 (chor. szt. mar.) Jonathon S. Gibson. Zmarli pełnili służbę w Helicopter Sea Combat Squadron Six (HSC-6) stacjonującej w Naval Air Station North Island, w Kalifornii.

Przyczyny wypadku w dalszym ciągu nie są znane. Nieco więcej na temat całego zdarzenia wiadomo już jednak dzięki relacjom anonimowych przedstawicieli US Navy. Według przekazywanych przez nich informacji, rozbity śmigłowiec miał spaść do morza prosto z niszczyciela rakietowego typu Arleigh Burke, USS William P. Lawrence (DDG 110), na pokładzie którego wylądował kilka chwil wcześniej.

Według przyjmowanej obecnie za najbardziej wiarygodną wersji, śmigłowiec miał spaść z pokładu, gdy o kadłub okrętu uderzyła wysoka fala, która doprowadziła do jego przechylenia. Zaprzecza temu jednak oficjalne stanowisko US Navy, według którego w chwili wypadku zarówno warunki pogodowe jak i stan morza miały być w normie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.