Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tanzania wymieniła J-7

Lotnictwo wojskowe, 15 listopada 2013

Przestarzałe samoloty myśliwskie J-7A, należące do wojsk lotniczych Tanzanii, zostały zastąpione nowszymi, J-7G/N.

F-7TN wojsk lotniczych Tanzanii / Zdjęcie: MO Tanzanii

O wymianie sprzętu Dowództwa Wojsk Lotniczych Tanzanii donosi tygodnik Jane’s. Według jego informacji rząd w Dodomie postanowił zastąpić 11 myśliwców Chengdu J-7 (oznaczane przez Afrykanów jako F-7A), użyte bojowo podczas wojny ugandyjsko-tanzańskiej w 1978-1979, nowymi samolotami tego typu.

Tanzania złożyła zamówienie na nowe statki powietrzne w 2009. Dostawa 12 jednomiejscowych J-7G (miejscowe oznaczenie to F-7TN) i 2 dwumiejscowych J-7N (FT-7TN) została zrealizowana w 2011. Obecnie są one całkowicie zdolne do wykonywania zadań bojowych. Miejscem ich stacjonowania są bazy Dar es Salaam i Mwanza.

Zakupione przez Tanzanię nowe J-7 różnią się od samolotów dostarczonych Namibii (w 2009) i Nigerii (w 2010), wyposażonych w radar Selex Galileo Grifo 7. Mają one zabudowany nowy chiński system kierowania ogniem i radiolokator KLJ-6E, opracowany na bazie Grifo. Podstawowym rodzajem uzbrojenia J-7G są pociski powietrze-powietrze bliskiego zasięgu PL-7A, jednak nie wiadomo, czy dostarczono je do Tanzanii razem z samolotami.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.