Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nietypowe strzelanie Strykerów

Wojska lądowe, 07 stycznia 2014

W Korei Południowej odbyły się ćwiczenia ogniowe amerykańskich załóg transporterów opancerzonych Stryker M1135.

Ćwiczenia ogniowe amerykańskich załóg transporterów opancerzonych Stryker M1135 prowadzone są średnio co pół roku. Dzięki nim żołnierze nabierają umiejętności niezbędnych do współpracy na polu walki z pozostałymi jednostkami, a także obrony w razie ataku ze strony nieprzyjaciela / Zdjęcie: US Army

Ćwiczenia zostały przeprowadzone w dniach 12-19 listopada, jednak US Army poinformowała o nich dopiero teraz. Strzelanie miało miejsce na terenie zlokalizowanego na północy Korei Południowej poligonu Rodriguez Live Fire Complex. Wzięło w nich udział 20 załóg transporterów opancerzonych Stryker M1135, w wersji wykrywania skażeń, w większości podporządkowanych 23rd Chemical Batalion, wchodzącemu w skład 2nd Infantry Division.

Celem przeprowadzonych ćwiczeń było podniesienie umiejętności prowadzenia ognia przez załogi pojazdów przeznaczonych do zgoła odmiennych, niż typowo bojowe, działań na polu walki. Organizatorom zależało na przekazaniu żołnierzom wiedzy niezbędnej do zaangażowania się w bezpośrednią wymianę ognia z przeciwnikiem, w razie gdyby zaistniała taka potrzeba. Ćwiczono również różne scenariusze bojowe związane z działaniem zespołów pojazdów M1135 w obronie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.