Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa rola peruwiańskiej fregaty

Marynarka wojenna, 10 lutego 2014

Wycofana ze służby peruwiańska fregata rakietowa typu Lupo, BAP Carvajal (FM 51), została oficjalnie przejęta przez straż wybrzeża Peru. Będzie teraz służyć jako okręt patrolowy BAP Guardiamarina San Martín (PO 201).

Zdjęcie: MO Peru

Fregata została wycofana ze służby w 2013. Ze względu na wiek i stan techniczny, okręt nie nadawał się do dalszej eksploatacji przez Marina de Guerra del Perú (marynarkę wojenną Peru). Zamiast zezłomowania, czekała go przebudowa i ponowne wejście do linii, tym razem jako okręt patrolowy straży wybrzeża, BAP Guardiamarina San Martín.

Przebudowa okrętu, za którą odpowiadało położone na zachodzie kraju przedsiębiorstwo stoczniowe SIMA Callao, zakładała m.in. usunięcie wyrzutni pocisków przeciwokrętowych Otomat Mk 2 oraz elementów wyposażenia radarowego. Pozostawiono jednak m.in. 127-mm armatę Otobreda 127/54 Compact.

Niewykluczone, że w przyszłości do BAP Guardiamarina San Martín dołączy jeszcze jedna fregata typu Lupo, np. przyjęty do służby w 1979, a więc w tym samym roku, FM 51, BAP Villavisencio (FM 52). Szansa na to jest tym większa, że Lima zaczęła wyrażać w ostatnim czasie zainteresowanie zakupem 2 francuskich fregat typu FREMM (Kolejne państwo zainteresowane FREMM, 2013-12-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra