Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

EnforceTac 2014: MIB Electronic

Przemysł zbrojeniowy, 08 marca 2014

Niemiecka MIB Electronic specjalizuje się w opracowywaniu i produkcji urządzeń służących do prowadzenia skrytej obserwacji. Systemy powstają jako odpowiedź na potrzeby agencji rządowych, jednostek policyjnych oraz wojska.

Demonstrator technologii mikro-bsl AMU bez problemu przemieszczał się po zatłoczonej hali targowej przelatując pomiędzy przeszkodami. W przypadku tego typu urządzeń konieczne jest zachowanie wolnej przestrzeni pomiędzy stacją telemetryczną a bezpilotowcem

W Norymberdze MIB Electronic zaprezentowała demonstrator mikro-bsl Aerial Micro UAV. Czterowirnikowiec pozwala na prowadzenie rozpoznania w zakresie światła widzialnego jak i w podczerwieni. Dzięki zastosowaniu baterii litowo-polimerowych może pozostawać w powietrzu do 25 minut, w zależności od warunków pogodowych oraz przenoszonego ładunku.

Sensory przekazują informacje w czasie rzeczywistym do stacji telemetrycznej, mogą być też równolegle transmitowane do stanowiska dowodzenia. Stosunkowo niewielka masa 2,5 kg i nieduże wymiary umożliwiają mikro-bsl manewrowanie między budynkami oraz dokonanie precyzyjnego zawisu nad celem. Warunkiem jest zachowanie łączności ze stacją kontrolną.

Stacja telemetryczna może być wyposażona w uniwersalny wyświetlacz lub specjalne gogle, z których korzysta operator bezpilotowca

Dzięki wbudowanemu modułowi nawigacji satelitarnej oraz sonarowi ułatwiającemu bezpieczne lądowanie proces pilotowania jest stosunkowo prosty. Przekazywany obraz może być wyświetlony na specjalnych goglach (bez wizualizacji 3D) lub na ekranie wyświetlacza.

Zestaw do skrytej obserwacji zabudowany na telefonie Blackberry Q10 pozwala na nagrywanie zarówno obrazu jak i dźwięku. Dodatkowa kamera została umieszczona w obudowie aparatu w taki sposób aby nie wzbudzać podejrzeń / Zdjęcia: Jakub Link-Lenczowski

Do potrzeb prowadzenia skrytego rozpoznania w bezpośredniej bliskości celu MIB Electronic oferuje zmodyfikowany telefon Blackberry Q10. Standardowy aparat został wyposażony na krawędzi obudowy w ukrytą kamerę o rozdzielczości 8 Mpix, umożliwiającą nagrywanie materiału w standardzie Full HD. Zainstalowana karta pamięci mieści do 35 godzin materiałów audio i video. Pozyskiwane informacje mogą być automatycznie przesyłane do innego urządzenia za pośrednictwem Wi-Fi, transferu 3G/4G lub Bluetooth. W czasie pracy ekran telefonu pozostaje wygaszony, choć jest też możliwość podglądu obrazu na wydzielonej sekcji ekranu wielkości znaczka pocztowego. Pomimo modyfikacji telefon zachowuje wszystkie pierwotne funkcje oraz wygląd software, tak aby nie wzbudzać podejrzeń osób postronnych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.